
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.22 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | Analog |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | 12.6 V |
| Output Type | Analog, Analog Voltage, Voltage |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Accuracy | 3 °C |
| Max Supply Voltage (DC) | 10 V |
| Operating Supply Current | 120 µA |
| Quiescent Current | 120 µA |
| Nominal Supply Current | 120 µA |
| Min Supply Voltage (DC) | 4 V |
| Resolution | 10 mV/°C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
